Rüzgar Gülü - Trt Çocuk Rüzgar Gülü Yarışması

2009-12-28 22:30:00

Açıklama: Çocukları eğlendirme ve aynı zamanda onları bilgilendirme amaçlarıyla hazırlanan programa, çocuklar telefon bağlantısıyla yarışmacı olarak katılabiliyor.

Çocukları eğlendirme ve bilgilendirme amaçlarıyla hazırlanan programa, çocuklar telefon bağlantısıyla yarışmacı olarak katılabiliyor.

Programa yarışmacı olarak katılabilmek isteyenler; 0212 259 70 90 / 91 telefon numarasını, yayın saatinden bir saat önce arayarak veya TRT Çocuk’un web sayfasını kullanarak yarışmacı olabiliyorlar.

“İsim, Şehir, Bitki, Hayvan”, “Ne, Nerede”, “Keşif ve İcatlar” “Atasözleri”, “Ülke Bayrakları” ve “Kısa Film” "kitap kurdu" "Plakalar" "Çiftini bul" "Nesi Meşhur"  "Başkentler" "Ressamlar Eserleri" "Doğru mu Yanlış mı" "iller ve ilçeler" "Bayraklar"  "Çiçekler" gibi her ay eklenen yeni yarışma bölümleri oluyor. Her programda, 3 farklı yarışma yapılıyor. Bir yarışmaya iki kişi katılabiliyor. İsimler, kura ile çekiliyor. Yarışmacı kazanamasa da muhakkak bir hediye kazanıyor. Programda yer alan rüzgar güllerinden bir tanesinin rengini söylüyor ve hediyesini kazanıyor.

Program Yayın Tarihi: Hafta içi her gün saat 16.30’da ekrana geliyor.

Sunucu: Özhan Sargın ve Tuğrul Tülek

Yaş Grubu: 8-12 yaş grubu.

Program Süresi: 30 dakika

Yarışma Şekli: Telefon ile bağlanan yarışmacılar, ekranda yöneltilen sorulara yanıt veriyor.

Mail adresi: ruzgargulu@trt.net.tr

İnteraktif Katılım İçin: www.trtcocuk.com/index.php?page=ruzgargulu

82652
0
0
Yorum Yaz